1. Зібрати документи;
 2. Подати позов до суду ( в разі відмови добровільно підписати заяву АБО є неповнолітні діти );
 3. Отримати рішення суду.

Процедура розірвання шлюбу пов’язана з низкою труднощів, а розірвання шлюбу з іноземцем має ще й ряд індивідуальних особливостей. Розлучення в даному випадку можливе як на території України, так і на території іншої держави.

За чинним законодавством України іноземці та особи без громадянства користуються тими самими правами і свободами, а також несуть такі самі обов’язки, як і громадяни України, за винятками, встановленими Конституцією, законами чи міжнародними договорами України. Таким чином, припинення шлюбних відносин з іноземцем здійснюється на тих же підставах, що і розлучення між громадянами України та оформляється через РАЦС чи через суд.

Необхідно пам’ятати, що при припиненні шлюбу слід керуватися не тільки сімейним та цивільно-процесуальним законодавством України, але й міжнародним приватним правом.

Як розірвати шлюб з громадянином іншої держави через РАЦС?

Розірвання шлюбу з громадянином іншої держави через РАЦС можливо тільки при відсутності у подружжя малолітніх дітей. Процес розлучення відбувається на підставі спільної заяви подружжя.

Якщо чоловік-іноземець з об’єктивних причин не може бути присутнім особисто, то другому з подружжя необхідно передати йому зразок заяви на розлучення. Іноземець переводить даний зразок на державну мову своєї країни, заповнює його відповідним чином, нотаріально засвідчує і легалізує його. Потім пересилає цю заяву дружині в Україну, яка в свою чергу переводить заяву на українську мову та нотаріально засвідчує. Після цього дружина повина подати в органи реєстрації актів цивільного стану (РАЦС) заяву про розірвання шлюбу від імені чоловіка-іноземця.

Як розлучитися з іноземцем через суд?

Розлучитися з іноземцем через суд можливо в двох випадках:

 • якщо обоє з подружжя згодні на розлучення, але у них є малолітні діти;
 • якщо розірвання шлюбу бажає тільки один з подружжя.

При розлученні з іноземцем через суд за обопільною згодою подружжя та за наявності у них дітей необхідно буде врегулювати питання утримання, виховання та проживання дитини(дітей). Як і при розірванні шлюбу з іноземцем через органи РАЦС всі договори, угоди, заяви та інші супутні документи підлягають переведенню, нотаріальному посвідченню, а в деяких випадках, передбачених законом, і легалізації.

Які документи потрібні для розірвання шлюбу з іноземцем?

Документи для розірвання шлюбу:

 • позовну заяву про розлучення (два примірники);
 • копія свідоцтва про народження дитини; ( якщо є діти)
 • квитанція про оплату судового збору;
 • оригінал свідоцтва про шлюб;
 • копія паспорта позивача;
 • всі наявні докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.

Даний перелік не є вичерпним і може змінюватися, в залежності від обставин справи.

Скільки часу займає розлучення в Україні?

Суд може винести рішення про розірвання шлюбу після спливу 1(одного) місяця з дня подачі заяви.

До якого суду звертатися за розлученням при відсутності згоди чоловіка(підписувати документи, приїзд в Україну)?

Якщо чоловік-іноземець відмовляється підписувати документи і не збирається приїжджати в Україну.

На підставі ст.28 ЦПК України, у процесі розлучення з іноземцем можливе застосування альтернативної підсудності. Так, позови про розірвання шлюбу можуть пред’являтися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача, якщо:

 • на його утриманні перебувають малолітні або неповнолітні діти;
 •  стан здоров’я не дозволяє виїхати до місця проживання відповідача;
 • подружжя домовилось про місце проведення розлучення;
 • існують інші поважні причини.

Позивач повинен подати документи, що підтверджують неможливість виїзду в суд за місцем проживання відповідача. При розлученні з іноземцем, який не має в Україні постійного місця проживання, позов може пред’являтися за місцезнаходженням його майна або за останнім відомим місцем його проживання чи перебування в Україні. В даному випадку це може бути Ваша адреса, так як ви перебували в зареєстрованому шлюбі.

Як повідомити іноземця про дату і час слухання справи?

Способи оповіщення відповідача:

 • відправка повідомлення кур’єрською службою;
 • повідомлення сторони через офіційні ЗМІ;
 • доведення інформації про судовий розгляд через консульські установи.

Позовна заява про розірвання шлюбу з іноземцем (ЗРАЗОК)

Останнім способом розірвання шлюбу з чоловіком-іноземцем на території України є подача дружиною позовної заяви про розлучення. В даному випадку доцільніше буде скористатися послугами адвоката в Україні.

vkd.kiev.ua - ЗРАЗОК - Позовна заява про розірвання шлюбу через суд

МИ У FACEBOOK – ПРИЄДНУЙТЕСЬ!

ХОЧЕТЕ отримати КОНСУЛЬТАЦІЮ юриста?

Допоможемо вирішити Ваші проблеми

Отримайте безкоштовну консультацію юриста протягом 15 хвилин

  ТЕРИТОРІЯ ПОКРИТТЯ

  Надаємо юридичні послуги та супровід по Києву та передмісті

  На Правому березі: Голосіївський (Деміївка, Голосіїв, Теремки, Феофанія, Чапаєвка), Оболонський (Оболонь, Мінський масив, Петрівка), Печерський (Центр, Печерськ, Липки), Подільський (Поділ, Куренівка, Мостицький масив, Виноградар, Вітряні гори), Святошинський (Святошин , Академмістечко, Борщагівка, Біличі, Новобіличі), Солом’янський (Солом’янка, Чоколівка, Шулявка, Відрадний, Караваєві дачі), Шевченківський райони (Центр, Лук’янівка, Сирець, Нивки, Шулявка, Татарка).

  На Лівому березі: Дарницький (Осокорки, Позняки, Харківський масив, Бортничі), Деснянський (Троєщина, Лісовий масив, Биківня), Дніпровський райони (Дарниця, Березняки, Русанівка, Воскресенка, Дарницька (Ленінградська) площа, Соцмісто)

  У передмісті Києва: Боярка, Ірпінь, Бровари, Вишгород, Вишневе, Коцюбинське, Бориспіль, Чабани, Гостомель.

  5 1 vote
  Рейтинг статті