Опублікований матеріал носить інформаційний характер, який надається для розуміння Вами процесу.
Ваша ситуація може бути унікальною та вимагати участі юриста або адвоката.
Описані ТОП – ові питання та відповіді на них.

Як розлучитися через РАЦС?

Є ТРИ ОСНОВНІ УМОВИ:

 • згода подружжя на розірвання шлюбу;
 • не мають спільних неповнолітніх дітей;
 • дружина не перебуває у вагітному стані.

При дотриманні вищевказаних умов Вам необхідно звернутися до органу реєстрації актів цивільного стану (далі – РАЦС), за місцем прописки одного з подружжя. У РАЦС-і необхідно заповнити спільну заяву про реєстрацію розірвання шлюбу (зразок ЗАЯВИ). Заява буде складатися з 2-х частин, де кожен з подружжя заповнює свою частину. При собі необхідно мати паспорт.

Якщо у Вас є неповнолітні діти від інших шлюбів це не є перепоною на можливість розлучення в РАЦС-і.

 

Які строки розірвання шлюбу через РАЦС в Україні?

Вам буде наданий місяць на примирення, на протязі цього місяця ви можете відкликати заяву про розлучення. Якщо на протязі місяця Ви або Ваша дружина не передумали, вам обом необхідно з’явитися до РАЦС-у у назначену дату та час для реєстрації розірвання шлюбу та отримання “Свідоцтва про розлучення” встановленого зразка:

Свідоцтво про розірвання шлюбу

Зверніть увагу: Відкликали заяву про розлучення на протязі одного місяця унеможливлює подальше розлучення через РАЦС, в цьому випадку тільки через суд (розірвання шлюбу у судовому порядку)

Якщо з поважних причин не маєте змоги з’явитися до РАЦС-у в назначений час та дату для реєстрації розірвання шлюбу, на письмове прохання одного з подружжя може бути перенесена на інший день (ч. 4 ст. 15 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану»).

Зверніть увагу: строк перенесення розірвання шлюбу не може перевищувати один рік з дня подання такої заяви.

 

Який порядок розірвання шлюбу у РАЦС без присутності чоловіка або дружини?

“Якщо один із подружжя через поважну причину не може особисто подати заяву про розірвання шлюбу до органу державної реєстрації актів цивільного стану (РАЦС-у), таку ЗАЯВУ, нотаріально засвідчену або прирівняну до неї, від його імені може подати другий з подружжя.” – ч.1 ст.106 “Сімейний кодекс”.

Той з подружжя який буде відсутній, необхідно самостійно заповнити свою частину заяви та нотаріально посвідчити її. При наявності цього документу(нотаріально посвідченої заяви), процес розлучення буде проходити без участі одного з подружжя.

Якщо Ви не плануєте бути присутніми на оформленні розірвання шлюбу, варто при подачі заяви або на протязі місяця, письмово повідомити РАЦС в особі інспектора реєстраційної служби, про розірвання шлюбу при Вашій відсутності. При направленні письмового повідомлення, підпис на ньому повинен бути нотаріально посвідчений.

 

Які документи потрібні для розірвання шлюбу у РАЦС-і?

Документи для розірвання шлюбу:

 • спільна заява подружжя;
 • свідоцтво про шлюб;
 • паспорт.

Як розлучитися з іноземцем у РАЦС-і?

Розірвання шлюбу з іноземцем проводиться за аналогічним порядком, встановленому для громадян України (розірвання шлюбу з іноземцем через РАЦС).

 

ЗРАЗОК ЗАЯВИ – про розірвання шлюбу без дітей за взаємною згодою.

Заява про розірвання шлюбу без дітей за взаємною згодою

ХОЧЕТЕ отримати КОНСУЛЬТАЦІЮ юриста?

Допоможемо вирішити ВашУ проблемУ

 

Отримайте безкоштовну консультацію юриста

 

  ТЕРИТОРІЯ ПОКРИТТЯ

  Надаємо юридичні послуги та супровід по Києву та передмісті

  На Правому березі: Голосіївський (Деміївка, Голосіїв, Теремки, Феофанія, Чапаєвка), Оболонський (Оболонь, Мінський масив, Петрівка), Печерський (Центр, Печерськ, Липки), Подільський (Поділ, Куренівка, Мостицький масив, Виноградар, Вітряні гори), Святошинський (Святошин , Академмістечко, Борщагівка, Біличі, Новобіличі), Солом’янський (Солом’янка, Чоколівка, Шулявка, Відрадний, Караваєві дачі), Шевченківський райони (Центр, Лук’янівка, Сирець, Нивки, Шулявка, Татарка).

  На Лівому березі: Дарницький (Осокорки, Позняки, Харківський масив, Бортничі), Деснянський (Троєщина, Лісовий масив, Биківня), Дніпровський райони (Дарниця, Березняки, Русанівка, Воскресенка, Дарницька (Ленінградська) площа, Соцмісто)

  У передмісті Києва: Боярка, Ірпінь, Бровари, Вишгород, Вишневе, Коцюбинське, Бориспіль, Чабани, Гостомель.

  5 1 vote
  Рейтинг статті