Майже щодня у новинах бачим повідомлення про ДТП за участю маршрутного таксі.

Пасажири, які постраждали у ДТП, страхові виплати регулюються законами та постановою:

 • ЗУ “ Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів” (ОСЦПВВТЗ);
 • ЗУ “Про Страхування”;
 • Постанова КМУ №959 від 14 серпня 1996 року «Про затвердження  Положення про обов’язкове особисте страхування  від  нещасних випадків на транспорті».

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Кожен пасажир застрахований та має право на отримання відшкодування у разі отримання травм під час ДТП. Кожен перевізник, має мати поліс ОСЦПВВТЗ коли виходить на маршрут.

Згідно п.6 ч.1 ст.7 ЗУ «Про страхування», особисте страхування від нещасних випадків на транспорті є обов’язковою тобто незалежно від виду транспорту та умов перевезення, страхування всіх пасажирів є обов’язковим. Саме під час купівлі квитка на проїзд, ви фактично уклали договір обов’язкового особистого страхування від нещасного випадку.

В нашій практиці, з’ясовуємо, що пасажири не беруть проїзні квитки у водіїв, а страхові компанії, намагаються цим скористатися та відмовити у виплатах завданих пасажиру(-ам), які не обізнані в деталях законодавства. Тому нами була розроблена послуга «Річний юридичний супровід», який буде Вас захищати рік з будь яких питань, де були порушені Ваші права. З деталями можливо ознайомитись за посиланням тут.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Подібна умова має відношення до пасажирських перевезень, де придбання проїзного квитка є обов’язковою умовою тобто міжміські перевезення: авіа, залізничне, річкове перевезення. Законом не передбачено придбання квитків у маршрутних таксі міста, як обов’язковою умовою. Тобто, всі пасажири у яких Є чи НЕМАЄ квитків мають повне право претендувати на відшкодування шкоди. «Страхова компанія» по Договору ОСЦПВВ має задовольнити ваші обґрунтовані вимоги.

У випадку обов’язкового придбання квитка, як приклад міжміське маршрутне таксі, страхові виплати здійснюються на підставі ЗУ «Про страхування» та постанови КМУ №959 від 14 серпня 1996 року «Про  затвердження  Положення про обов’язкове особисте страхування  від  нещасних випадків на транспорті».

Якщо ви зайшли до маршрутного міжміського таксі, то ви автоматично є її пасажиром. Не важливо чи є у вас квиток у паперовому вигляді, але за нагоди, краще щоб був.

Варто пам’ятати, що даний вид діяльності ліцензується державою тобто у кожного перевізника має бути видана ліцензія і однією з вимог отримання Ліцензії на пасажирські перевезення, це наявність договору обов’язкового страхування пасажирів від нещасного випадку на транспорті. Надання пасажиру проїзного квитку є обов’язковим.

Після ДТП, потерпілому необхідно звернутися з письмовою заявою до страхової компанії за Договором ОСЦППВ. Надати необхідні документи та обґрунтувати суму відшкодування.

Якщо отримали відмову у виплатах, рекомендуємо звернутися до фахових юристів «VKD юридична допомога». Проведемо ретельний аналіз та дамо оцінку діям страхової компанії з усіма витікаючими наслідками. За необхідності звернемось до суду для відновлення ваших прав, отримання моральної та матеріальної шкоди завданої вам під час ДТП.

ХОЧЕТЕ отримати КОНСУЛЬТАЦІЮ?

Допоможемо вирішити ВашУ проблемУ

Отримайте безкоштовну консультацію юриста

  ТЕРИТОРІЯ ПОКРИТТЯ

  Надаємо юридичні послуги та супровід по Києву та передмісті

  На Правому березі: Голосіївський (Деміївка, Голосіїв, Теремки, Феофанія, Чапаєвка), Оболонський (Оболонь, Мінський масив, Петрівка), Печерський (Центр, Печерськ, Липки), Подільський (Поділ, Куренівка, Мостицький масив, Виноградар, Вітряні гори), Святошинський (Святошин , Академмістечко, Борщагівка, Біличі, Новобіличі), Солом’янський (Солом’янка, Чоколівка, Шулявка, Відрадний, Караваєві дачі), Шевченківський райони (Центр, Лук’янівка, Сирець, Нивки, Шулявка, Татарка).

  На Лівому березі: Дарницький (Осокорки, Позняки, Харківський масив, Бортничі), Деснянський (Троєщина, Лісовий масив, Биківня), Дніпровський райони (Дарниця, Березняки, Русанівка, Воскресенка, Дарницька (Ленінградська) площа, Соцмісто)

  У передмісті Києва: Боярка, Ірпінь, Бровари, Вишгород, Вишневе, Коцюбинське, Бориспіль, Чабани, Гостомель.

  5 1 vote
  Рейтинг статті