Порядок вибору лікаря який надає первинну медичну допомогу

ЗАГАЛЬНЕ ПОЛОЖЕННЯ.

У документі «Порядок вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу» прописаний алгоритм вибору лікаря та підписання з ним «Декларації».
Посилання на першоджерело, Наказ МОЗ України або можете ознайомитись з текстом далі, де по крокам розповідаєм, як реалізувати своє право на отримання первинної медичної допомоги.

КРОК ПЕРШИЙ – ОБЕРІТЬ ЛІКАРЯ

Варіант #1 
Ви знаєте хорошого лікаря, обслуговувались у нього і залишились задоволені результатами. Якщо ж такого лікаря ви поки не знайшли, поцікавтеся у родичів, сусідів, друзів, колег, у них був позитивний досвід у амбулаторії сімейної медицини або поліклініці, яка підходить вам територіально.

Варіант #2
Можете звернутись у районний відділ охорони здоров’я, за місцем, де вам буде зручно та комфортно, за посиланням ви знайдете адреси та розташування на мапі за місцем вашого знаходження: https://goo.gl/HmZwmJ

Варіант #3 
Зверніться у будь-який медичний заклад і познайомтеся з лікарями. Інформацію про них можна отримати у районному відділі охорони здоров’я або безпосередньо в реєстратурі.
Деякі медичні заклади вже мають свої власні сайти з такою інформацією.

УВАГА! Заклад, має бути підключеним до системи «Електронне здоров’я» у якому працює обраний вами лікар. Дізнатися можно у реєстратурі або у лікаря.

ЯКІ ДОКУМЕНТИ НЕОБХІДНО ДЛЯ ПІДПИСАННЯ «ДЕКЛАРАЦІЇ»?

  • паспорт громадянина України та ідентифікаційний номер
  • свідоцтво про народження дитини, паспорт та ідентифікаційний номер одного з її батьків або опікунів, для підписання «Декларації» з педіатром чи сімейним лікарем, який буде обслуговувати дитину

За посиланням, ви маєте змогу ознайомитись з формою/бланком «Декларації», затвердженою МОЗ України наказ № 503НЕ ПОТРІБНО ЇЇ ДРУКУВАТИ! На місці, лікар її заповнить та роздрукує самостійно з системи, та надасть вам заповнену форму для ознайомлення та підпису (один із примірників «Декларації» має залишитись у вас) – саме з цього моменту ви маєте повне право звертатися до лікаря за первинною медичною допомогою.

КРОК ДРУГИЙ – ПІДПИСАННЯ ДЕКЛАРАЦІЇ З ЛІКАРЕМ

Підписуючи «Декларація» ви підтверджуєте свій намір отримувати медичні послуги саме у цього лікаря. Підписавши «Декларацію» з лікарем, ви повідомляєте Національну службу здоров’я України (далі – НСЗУ), що оплата за ваше обслуговування має надходити у цей медзаклад. Перепідписувати «Декларацію» щороку не потрібно, вона безстрокова.

Пам’ятайте, це важливо, якщо у разі незадовільного обслуговування ви можете у будь-який час підписати «Декларацію» з іншим лікарем.
Не варто турбуватися, щодо «Декларації» підписаної раніше, з тим лікарем, який з певних причин вас не влаштовує, вона автоматично буде анульована з моменту укладання нової «Декларації» з іншим лікарем.
Ви можете укладати «Декларацію» за місцем фактичного проживання або прописки.

ЯКЩО ВАМ ВІДМОВИВ ЛІКАР У ПІДПИСАННІ ДЕКЛАРАЦІЇ?

За звичай, причина полягає у досягненні ліміту, який має кожний лікар, а саме:
– сімейний лікар 1 800 пацієнтів
– терапевт – 2 000 пацієнтів
– педіатр – 900 пацієнтів
Ця кількість пацієнтів, на одного лікаря, була вирахувана та введена, з метою оптимального та якісного виконання своїх обов’язків лікарями.
Контролюючим органом, виступає НСЗУ.

0 0 votes
Рейтинг статті