1. Телефонуєте до поліції за номером 102 та вимагайте приїзду саме слідчо-оперативної групи (далі СОГ), а не патрульної поліції;
 2. До приїзду СОГ зберіть контактні дані свідків;
 3. По приїзду СОГ розповідаєте слідчому, що трапилось. За наявності відео чи фото злочину/злочинців, надаєте ці матеріали слідчому;
 4. Рекомендуємо проводити відеозйомку роботи правоохоронців. Траплялися випадки бездіяльності або зникнення доказів з місця злочину;
 5. По закінченню, уповноважена особа повинна надати вам протокол для ознайомлення та підпису. Наполягайте на внесенні фрази до протоколу: “Прошу внести відомості про злочин до “Єдиного реєстру досудових рішень” (далі ЄРДР) та розпочати досудове розслідування.” Сфотографуйте всі сторінки протоколу після його заповнення та підпису;
 6. Якщо Вам спричинені тілесні ушкодження, уповноважена особа повинна вам надати направлення на судово-медичну експертизу.

Слідчий не пізніше 24 годин після подання вами заяви, про вчинене кримінальне правопорушення зобов’язаний внести відомості до ЄРДР та надати вам витяг з ЄРДР (ч.1 ст.214 КПК України). Через день телефонуєте до райвіділлу поліції та дізнаєтесь реєстраційний номер вашої заяви, хто виконавець.

Якщо Вам не було повідомлено про порушення кримінальної справи, не надали витяг з ЄРДР або надали постанову про відмову, пропонуємо здійснити наступні дії:

 1. На протязі 10 діб подати до суду скаргу про бездіяльність “Органів досудового розслідування” (далі  ОДР), ст.304 КПКУ; (суд розглядає її протягом 72 годин)
 1. Отримати ухвалу, яка зобов’язує ОДР внести відомості до ЄРДР за вашою заявою та розпочати досудове розслідування;
 2. Звернутися до ОДР із заявою, надавши копію ухвали суду на виконання.

ПАМ’ЯТКА!

 • маєте право подавати Клопотання до слідчого, який зобов’язаний їх розглянути на протязі 3(трьох) днів з моменту подання; (Приклад: клопотання про допит свідка, який був присутній під час нанесення вам тілесних ушкоджень)
 • якщо слідчий не вносить відомості до ЄРДР на підставі ухвали суду про задоволення вашої заяви, подавайте заяву про вчинення злочину слідчим до ДБР.

ХОЧЕТЕ отримати КОНСУЛЬТАЦІЮ юриста?

Допоможемо вирішити ВашУ проблемУ

Отримайте безкоштовну консультацію юриста протягом 15 хвилин

  ТЕРИТОРІЯ ПОКРИТТЯ

  Надаємо юридичні послуги та супровід по Києву та передмісті

  На Правому березі: Голосіївський (Деміївка, Голосіїв, Теремки, Феофанія, Чапаєвка), Оболонський (Оболонь, Мінський масив, Петрівка), Печерський (Центр, Печерськ, Липки), Подільський (Поділ, Куренівка, Мостицький масив, Виноградар, Вітряні гори), Святошинський (Святошин , Академмістечко, Борщагівка, Біличі, Новобіличі), Солом’янський (Солом’янка, Чоколівка, Шулявка, Відрадний, Караваєві дачі), Шевченківський райони (Центр, Лук’янівка, Сирець, Нивки, Шулявка, Татарка).

  На Лівому березі: Дарницький (Осокорки, Позняки, Харківський масив, Бортничі), Деснянський (Троєщина, Лісовий масив, Биківня), Дніпровський райони (Дарниця, Березняки, Русанівка, Воскресенка, Дарницька (Ленінградська) площа, Соцмісто)

  У передмісті Києва: Боярка, Ірпінь, Бровари, Вишгород, Вишневе, Коцюбинське, Бориспіль, Чабани, Гостомель.

  5 1 vote
  Рейтинг статті