ВИПАДКИ ПОШКОДЖЕННЯ ТРАНСПОРТНОГО ЗАСОБУ

Трапляються випадки падіння дерев та гілок під час руху транспортного засобу, які спричиняють ушкодження транспортного засобу (далі – ТЗ).

ВАРТО РОЗДІЛИТИ ПОДІЇ НА ДВА НАПРЯМКИ

Під час руху та коли ТЗ стоїть припарковане:

ПОРЯДОК ДІЙ У ПОДІБНІЙ СИТУАЦІЇ

  1. Пошкодження ТЗ внаслідок падіння дерева чи гілки під час руху. Відразу телефонуйте до страхової компанії, на самому страховому бланку повинні бути вказані всі контактні дані Страхувальника, та повідомте про факт пошкодження ТЗ. Вам нададуть консультацію щодо подальших дій.

Після Вашого звернення до страхової з місця ДТП до Вас має приїхати експерт, який задокументує збитки які була завданні Вашому ТЗ. На протязі трьох днів, ви обов’язково подаєте заяву за формою, встановленою страховою компанією, та, узгоджуєте час та дату з метою надання автомобіля для огляду. Умови та порядок здійснення страхових відшкодувань вказується у договорі страхування.

Викликайте поліцію для належного оформлення ДТП (складання протоколу). Варто звернути увагу, щоб були корректно відображені у протоколі всі обставини ДТП. Подібний пакет документів дає гарантію на швидке та повне, згідно умов договору страхування, відшкодування завданої шкоди Вашому майну.

  1. Під час стоянки авто важливо зробити повну фіксація події. Автомобіль, що не рухався, потребує більшої уваги та ретельнішого збору інформації.

ПОШУК ВИННИХ

З’ясовуємо чи відноситься дерево, що впало, до об’єкта благоустрою та до якого саме, хто відповідальна особа або на балансі якого підприємства знаходяться зелені насадження (дерева) для подальшого встановлення відповідальної особи.

Пишемо звернення або запит до органу місцевого самоврядування, в якому обов’язково зазначаємо місце розташування дерева (обов’язково додати фото).

СКЛАДАННЯ ПРОТОКОЛУ

Під час руху: співробітник поліції ( 102 )

Під час стоянки: дільничний (дізнатися інформацію як зв’язатися з дільничним можливо у райвідділі в якому сталася подія)

Важливо звернути увагу на ретельне складення протоколу в якому буде вказаний факт огляду автомобіля, факт падіння дерева і те, що воно не було спиляне, зрубане або звалене третіми особами.

Варто простежити чи вніс дільничний контактні й паспортні дані, реєстраційні номери автомобіля постраждалого, точну адресу місця події та її опис.

Посилити свою правову позицію варто знайти свідків події, записати їхні номери телефонів та у разі необхідності залучити їх.

ШЛЯХИ ВИРІШЕННЯ СПОРУ

Досудове врегулювання спору.
Відшкодовуються збитки в повному обсязі постраждалому після проведених переговорів з відповідальною організації на балансі якого числиться дерево. Радимо фіксувати весь процес переговорів (відео, протокол переговорів інше)

Судове врегулювання спору.
У разі не бажання відшкодовувати завдані збитки, подається позов до суду за місцем події. Оригінали зібраних документів події необхідно буде надати суду.
При рішення на користь власника пошкодженого ТЗ набрало чинності, водій отримує виконавчий лист на підставі якого державний або приватний виконавець направляє вимогу до банку, в якому є вклади боржника. Банк переводить кошти стягувачу у примусовому порядку.

Автор: Вячеслав Верхогляд (практикуючий юрист та керуючий партнер VKD)

0 0 votes
Рейтинг статті