Зняття з місця реєстрації відбувається  2-ма шляхами:

  • позасудом
  • у судовому порядку

ПОЗАСУДОМ. Звертаєтесь до відповідних установ органів місцевого самоврядування.

У СУДОВОМУ ПОРЯДКУ:
Перше –  Вам необхідно зібрати пакет документів, основна мета довести, що Ви є власником нерухомого майна. Це може бути:

– договори купівлі-продажу

– договір дарування

– бартер (міни)

– свідоцтва про право на спадщину

– інші документи.

Друге – необхідно підтвердити факт відсутності члена сім’ї згідно з п.2 ст.405 Цивільного кодексу України член сім’ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім’ї БЕЗ поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом.

А) для підтвердження факту відсутності члена сім’ї необхідно звернутись до представника балансоутримувача (ЖЕК або ОСББ (Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку)) для отримання Акту «Про непроживання особи за місцем реєстрації». Такий акт повинен бути складений кожного місяця протягом 6 місяців.

Б) необхідно отримати довідку про стан сім’ї, де повинно бути зазначено кількість осіб, які фактично проживають за адресою знаходження нерухомого майна.

Майте на увазі!  У разі розірвання шлюбу не позбавляє права користування житлом тим самим не є підставою для зняття з реєстрації.

Третє – звертаєтесь до суду за місцем знаходження нерухомого майна з позовом, вказавши одну з наступних причин:

  • визнання особи безвісно відсутньою;
  • визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщення;
  • позбавлення права власності на житлове приміщення;
  • оголошення фізичної особи померлою.

Позовна заява подається в порядку цивільного судочинства до районних у містах, міських та міськрайонних судів за місцезнаходження житлового приміщення.

Під час звернення до суду сплачується судовий збір, який складає 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

ПРИ БАЖАННІ ВІДСТОЯТИ СВОЇ ПРАВА У СУДОВОМУ ПОРЯДКУ
ЗВЕРТАЙТЕСЬ ДО НАС ЗА ДОПОМОГОЮ!
КОНСУЛЬТАЦІЯ БЕЗКОШТОВНА!

    5 1 vote
    Рейтинг статті