Опублікований матеріал носить інформаційний характер, який надається для розуміння Вами процесу.
Ваша ситуація може бути унікальною та вимагати участі юриста або адвоката.
Описані ТОП - ові питання та відповіді на них.

Як розірвати шлюб із засудженим?

Позов про розірвання шлюбу одним із подружжя подається за місцем фактичного перебування засудженого (місце відбування покарання). У позові про розірвання шлюбу із засудженим необхідно докладно описати всі наявні причини, через які у одного з подружжя виникає бажання розлучитись.
Так, суд приймає рішення про розірвання шлюбу засудженим, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечить інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

Якщо засуджений не згоден на розлучення?

Якщо засуджений не згоден на розлучення, пред’явлення позову про розірвання шлюбу відбувається, в порядку ст.110 «Сімейного кодексу України», а саме пред’явлення позову одним із подружжя.

Якщо засуджений ініціює питання розірвання шлюбу?

Засуджені до позбавлення волі особи, незалежно від строку покарання, мають можливість ініціювати питання розірвання їх шлюбу в судовому порядку, за участі представника, або розірвати шлюб в органах державної реєстрації актів цивільного стану (РАЦС) за взаємною згодою з другим із подружжя при умові відсутності спільних малолітніх дітей.

Разом із позовною заявою подається письмовий договір про те, з ким із подружжя буде проживати дитина, яку участь у забезпеченні умов життя дитини братиме той з батьків, який буде проживати окремо, а також про умови здійснення ним права на особисте виховання дітей. Тут слід врахувати, що заява про розірвання шлюбу і договір про розмір аліментів повинні бути нотаріально засвідчені (до нотаріального посвідчення законодавство прирівнює завірення начальником установи виконання покарань – ст.40-1 ЗУ «Про нотаріат»).

Які документи потрібні для розірвання шлюбу через суд?

Документи для розірвання шлюбу:

 • позовну заяву про розлучення (два примірники);
 • копія свідоцтва про народження дитини; (при наявності дітей)
 • квитанція про оплату судового збору;
 • оригінал свідоцтва про шлюб;
 • копія паспорта позивача.

Скільки часу займає розлучення в Україні?

Термін процедури розірвання шлюбу при обопільній згоді чоловіка і дружини – один місяць. Протягом цього періоду подружжя має право відкликати свою заяву. Тривалість судового процесу розлучення за відсутності згоди другого з подружжя на розірвання шлюбу – кілька місяців. Кваліфікований сімейний юрист або адвокат може змінити тривалість розгляду, як у велику, так і в меншу сторону (простіше кажучи, затягнути або прискорити розлучення).

Яка підсудність розірвання шлюбу?

Підсудність розірвання шлюбу застосовується “Загальна” тобто позов до фізичної особи пред’являється за пропискою або постійним місцем фактичного перебування – особа яка проживає строком менше шести місяців на рік – ЗУ «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні».

Коли розлучення неможливе?

На законодавчому рівні закріплено заборону на розірвання шлюбу в Україні під час вагітності дружини і протягом одного року з моменту народження дитини. Однак тут є ряд винятків – розлучитися з вагітною дружиною або при наявності дітей до 1 року можна в зазначених нижче випадках (передбачені частинами 2, 3, 4 ст. 110 «Сімейного кодексу»):

 • відомості про чоловіка як батька дитини виключено із свідоцтва про народження дитини;
 • протиправну поведінку щодо другого з подружжя (склад злочину);
 • батьківство зачатої або народженої дитини визнано іншого чоловіка.

МИ У FACEBOOK – ПРИЄДНУЙТЕСЬ!

ХОЧЕТЕ отримати КОНСУЛЬТАЦІЮ юриста?

Допоможемо вирішити Ваші проблеми

Отримайте безкоштовну консультацію юриста протягом 15 хвилин

  ТЕРИТОРІЯ ПОКРИТТЯ

  Надаємо юридичні послуги та супровід по Києву та передмісті

  На Правому березі: Голосіївський (Деміївка, Голосіїв, Теремки, Феофанія, Чапаєвка), Оболонський (Оболонь, Мінський масив, Петрівка), Печерський (Центр, Печерськ, Липки), Подільський (Поділ, Куренівка, Мостицький масив, Виноградар, Вітряні гори), Святошинський (Святошин , Академмістечко, Борщагівка, Біличі, Новобіличі), Солом’янський (Солом’янка, Чоколівка, Шулявка, Відрадний, Караваєві дачі), Шевченківський райони (Центр, Лук’янівка, Сирець, Нивки, Шулявка, Татарка). На Лівому березі: Дарницький (Осокорки, Позняки, Харківський масив, Бортничі), Деснянський (Троєщина, Лісовий масив, Биківня), Дніпровський райони (Дарниця, Березняки, Русанівка, Воскресенка, Дарницька (Ленінградська) площа, Соцмісто) У передмісті Києва: Боярка, Ірпінь, Бровари, Вишгород, Вишневе, Коцюбинське, Бориспіль, Чабани, Гостомель.

  0 0 votes
  Рейтинг статті