Опублікований матеріал носить інформаційний характер, який надається для розуміння Вами процесу.
Ваша ситуація може бути унікальною та вимагати участі юриста або адвоката.
Описані ТОП – ові питання та відповіді на них.

Як розірвати шлюб із засудженим?

Позов про розірвання шлюбу одним із подружжя подається за місцем фактичного перебування засудженого (місце відбування покарання). У позові про розірвання шлюбу із засудженим необхідно докладно описати всі наявні причини, через які у одного з подружжя виникає бажання розлучитись.
Так, суд приймає рішення про розірвання шлюбу засудженим, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечить інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

Якщо засуджений не згоден на розлучення?

Якщо засуджений не згоден на розлучення, пред’явлення позову про розірвання шлюбу відбувається, в порядку ст.110 «Сімейного кодексу України», а саме пред’явлення позову одним із подружжя.

Якщо засуджений ініціює питання розірвання шлюбу?

Засуджені до позбавлення волі особи, незалежно від строку покарання, мають можливість ініціювати питання розірвання їх шлюбу в судовому порядку, за участі представника, або розірвати шлюб в органах державної реєстрації актів цивільного стану (РАЦС) за взаємною згодою з другим із подружжя при умові відсутності спільних малолітніх дітей.

Разом із позовною заявою подається письмовий договір про те, з ким із подружжя буде проживати дитина, яку участь у забезпеченні умов життя дитини братиме той з батьків, який буде проживати окремо, а також про умови здійснення ним права на особисте виховання дітей. Тут слід врахувати, що заява про розірвання шлюбу і договір про розмір аліментів повинні бути нотаріально засвідчені (до нотаріального посвідчення законодавство прирівнює завірення начальником установи виконання покарань – ст.40-1 ЗУ «Про нотаріат»).

Які документи потрібні для розірвання шлюбу через суд?

Документи для розірвання шлюбу:

 • позовну заяву про розлучення (два примірники);
 • копія свідоцтва про народження дитини; (при наявності дітей)
 • квитанція про оплату судового збору;
 • оригінал свідоцтва про шлюб;
 • копія паспорта позивача.

Скільки часу займає розлучення в Україні?

Термін процедури розірвання шлюбу при обопільній згоді чоловіка і дружини – один місяць. Протягом цього періоду подружжя має право відкликати свою заяву. Тривалість судового процесу розлучення за відсутності згоди другого з подружжя на розірвання шлюбу – кілька місяців. Кваліфікований сімейний юрист або адвокат може змінити тривалість розгляду, як у велику, так і в меншу сторону (простіше кажучи, затягнути або прискорити розлучення).

Яка підсудність розірвання шлюбу?

Підсудність розірвання шлюбу застосовується “Загальна” тобто позов до фізичної особи пред’являється за пропискою або постійним місцем фактичного перебування – особа яка проживає строком менше шести місяців на рік – ЗУ «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні».

Коли розлучення неможливе?

На законодавчому рівні закріплено заборону на розірвання шлюбу в Україні під час вагітності дружини і протягом одного року з моменту народження дитини. Однак тут є ряд винятків – розлучитися з вагітною дружиною або при наявності дітей до 1 року можна в зазначених нижче випадках (передбачені частинами 2, 3, 4 ст. 110 «Сімейного кодексу»):

 • відомості про чоловіка як батька дитини виключено із свідоцтва про народження дитини;
 • протиправну поведінку щодо другого з подружжя (склад злочину);
 • батьківство зачатої або народженої дитини визнано іншого чоловіка.

ХОЧЕТЕ отримати КОНСУЛЬТАЦІЮ юриста?

Допоможемо вирішити ВашУ проблемУ

 

Отримайте безкоштовну консультацію юриста

 

  ТЕРИТОРІЯ ПОКРИТТЯ

  Надаємо юридичні послуги та супровід по Києву та передмісті

  На Правому березі: Голосіївський (Деміївка, Голосіїв, Теремки, Феофанія, Чапаєвка), Оболонський (Оболонь, Мінський масив, Петрівка), Печерський (Центр, Печерськ, Липки), Подільський (Поділ, Куренівка, Мостицький масив, Виноградар, Вітряні гори), Святошинський (Святошин , Академмістечко, Борщагівка, Біличі, Новобіличі), Солом’янський (Солом’янка, Чоколівка, Шулявка, Відрадний, Караваєві дачі), Шевченківський райони (Центр, Лук’янівка, Сирець, Нивки, Шулявка, Татарка).

  На Лівому березі: Дарницький (Осокорки, Позняки, Харківський масив, Бортничі), Деснянський (Троєщина, Лісовий масив, Биківня), Дніпровський райони (Дарниця, Березняки, Русанівка, Воскресенка, Дарницька (Ленінградська) площа, Соцмісто)

  У передмісті Києва: Боярка, Ірпінь, Бровари, Вишгород, Вишневе, Коцюбинське, Бориспіль, Чабани, Гостомель.

  0 0 votes
  Рейтинг статті