Опублікований матеріал носить інформаційний характер, який надається для розуміння Вами процесу.
Ваша ситуація може бути унікальною та вимагати участі юриста або адвоката.
Описані ТОП - ові питання та відповіді на них.

Документ в якому прописується сума аліментів, узгоджують форму сплати (готівка або безготівкова оплата), періодичність та способи, додаткові витрати на утримання дитини.

Договір укладається у письмовій формі та нотаріально посвідчується.

Договір “Про виховання та утримання дитини” обов’язково має містити:

 • місце проживання дитини, після розірвання шлюбу;
 • участь у забезпеченні умов життя та вихованні дитини того з батьків, хто проживатиме окремо;
 • розмір та порядок сплати аліментів на дитину, тим з батьків, хто проживає окремо;
 • допускається інша інформація та умови за узгодженням між сторонами.

Наприклад: на розвиток особливих талантів дитини, на лікування, поїздки і т.ін. Цей перелік не є вичерпним — сюди входять усі потреби дитини, які не покриваються аліментами на її утримання.

У договорі батьки мають право передбачити терміни і порядок виплати сум, періодичність їх здійснення і способи оплати. Крім того, в ньому вказується, що мати (або батько, якщо дитина залишається жити з ним) зобов’язується витрачати отримані за договором кошти на утримання і розвиток сина або дочки, а не на особисті цілі.

Відповідальність за неналежне виконання зобов’язань як одного, так і другого з батьків також прописується в тексті договору.

Наприклад: прописується неустойка (пеня) за затримку виплат по аліментам. І боржник зобов’язаний буде не тільки погасити прострочений платіж, а й виплатити пеню в розмірі, передбаченою за договором.

Договір посвідчується нотаріально, що значно спрощує стягнення заборгованості.

Наприклад: в разі невиконання або неналежного виконання батьком його зобов’язань, мати може не подавати до суду, а проставити на цьому документі у нотаріуса так званий виконавчий напис. Після цього вона отримує право звернутися до виконавця для стягнення з батька заборгованості в примусовому порядку без судового розгляду, економлячи час, гроші і нерви.

Один договір врегульовує відразу два питання:
1. Утримання дитини;
2. Визначення місця його проживання.
Таким чином, батьки можуть заощадити і час, і гроші на оформлення документів, нотаріальне завірення і оплату послуг юристів.

Якщо такий договір не виконується?

Договір укладено, але особа не виконує умови договору – у такому випадку аліменти стягуються органами державної виконавчої служби на підставі виконавчого напису нотаріуса.

МИ У FACEBOOK – ПРИЄДНУЙТЕСЬ!

ХОЧЕТЕ отримати КОНСУЛЬТАЦІЮ юриста?

Допоможемо вирішити Ваші проблеми

Отримайте безкоштовну консультацію юриста протягом 15 хвилин

  ТЕРИТОРІЯ ПОКРИТТЯ

  Надаємо юридичні послуги та супровід по Києву та передмісті

  На Правому березі: Голосіївський (Деміївка, Голосіїв, Теремки, Феофанія, Чапаєвка), Оболонський (Оболонь, Мінський масив, Петрівка), Печерський (Центр, Печерськ, Липки), Подільський (Поділ, Куренівка, Мостицький масив, Виноградар, Вітряні гори), Святошинський (Святошин , Академмістечко, Борщагівка, Біличі, Новобіличі), Солом’янський (Солом’янка, Чоколівка, Шулявка, Відрадний, Караваєві дачі), Шевченківський райони (Центр, Лук’янівка, Сирець, Нивки, Шулявка, Татарка).

  На Лівому березі: Дарницький (Осокорки, Позняки, Харківський масив, Бортничі), Деснянський (Троєщина, Лісовий масив, Биківня), Дніпровський райони (Дарниця, Березняки, Русанівка, Воскресенка, Дарницька (Ленінградська) площа, Соцмісто)

  У передмісті Києва: Боярка, Ірпінь, Бровари, Вишгород, Вишневе, Коцюбинське, Бориспіль, Чабани, Гостомель.

  0 0 vote
  Рейтинг статті