Документ в якому прописується сума аліментів, узгоджують форму сплати (готівка або безготівкова оплата), періодичність та способи, додаткові витрати на утримання дитини. Договір укладається у письмовій формі та нотаріально посвідчується. Договір “Про виховання та утримання дитини” обов’язково має містити:

Наприклад: на розвиток особливих талантів дитини, на лікування, поїздки та ін. Цей перелік не є вичерпним — сюди входять усі потреби дитини, які не покриваються аліментами на її утримання. У договорі батьки мають право передбачити терміни і порядок виплати сум, періодичність їх здійснення і способи оплати. Крім того, в ньому вказується, що мати (або батько, якщо дитина залишається жити з ним) зобов’язується витрачати отримані за договором кошти на утримання і розвиток сина або доньки, а не на особисті потреби. Відповідальність за неналежне виконання зобов’язань як одного, так і другого з батьків також прописується в тексті договору.

Наприклад: прописується неустойка (пеня) за затримку виплат по аліментам. І Боржник зобов’язаний буде не тільки погасити прострочений платіж, а й виплатити пеню в розмірі, передбаченою за договором. Договір посвідчується нотаріально, що значно спрощує стягнення заборгованості.

Наприклад: в разі невиконання або неналежного виконання батьком його зобов’язань, мати може не подавати до суду, а проставити на цьому документі у нотаріуса так званий виконавчий напис. Після цього вона отримує право звернутися до державного або приватного виконавця для стягнення з батька заборгованості в примусовому порядку без судового розгляду, економлячи час, гроші і нерви.

Один договір врегульовує відразу два питання: 1. Утримання дитини; 2. Визначення місця його проживання. Таким чином, батьки можуть заощадити і час, і гроші на оформлення документів, нотаріальне завірення і оплату послуг юристів.

Якщо такий договір не виконується?

Договір укладено, але особа не виконує умови договору – у такому випадку аліменти стягуються органами державної виконавчої служби на підставі виконавчого напису нотаріуса.

ЗРАЗОК ДОГОВОРУ МІЖ БАТЬКАМИ ПРО ПРОЖИВАННЯ, ВИХОВАННЯ ТА СПЛАТУ АЛІМЕНТІВ НА ДИТИНУ

НАДАЄМО ПОСЛУГИ СУПРОВОДУ ПРИ ЗАКЛЮЧЕННІ ДОГОВОРУ МІЖ БАТЬКАМИ ПРО ПРОЖИВАННЯ, ВИХОВАННЯ ТА СПЛАТУ АЛІМЕНТІВ НА ДИТИНУ (КИЇВ)

В послугу входить: проведення переговорів, щодо інтересів вашої дитини з батьком/матір’ю, підготовка Договору, супровід Вас під час підписання.

Ми забезпечим Вам максимальний комфорт та безпеку.

Замовити супровід. Консультація безкоштовна.

  ТЕРИТОРІЯ ПОКРИТТЯ

  Надаємо юридичні послуги та супровід по Києву та передмісті

  На Правому березі: Голосіївський (Деміївка, Голосіїв, Теремки, Феофанія, Чапаєвка), Оболонський (Оболонь, Мінський масив, Петрівка), Печерський (Центр, Печерськ, Липки), Подільський (Поділ, Куренівка, Мостицький масив, Виноградар, Вітряні гори), Святошинський (Святошин , Академмістечко, Борщагівка, Біличі, Новобіличі), Солом’янський (Солом’янка, Чоколівка, Шулявка, Відрадний, Караваєві дачі), Шевченківський райони (Центр, Лук’янівка, Сирець, Нивки, Шулявка, Татарка).

  На Лівому березі: Дарницький (Осокорки, Позняки, Харківський масив, Бортничі), Деснянський (Троєщина, Лісовий масив, Биківня), Дніпровський райони (Дарниця, Березняки, Русанівка, Воскресенка, Дарницька (Ленінградська) площа, Соцмісто)

  У передмісті Києва: Боярка, Ірпінь, Бровари, Вишгород, Вишневе, Коцюбинське, Бориспіль, Чабани, Гостомель.

  5 1 vote
  Рейтинг статті