Судовий наказ про стягнення аліментів є особливою формою судового рішення, видається відподно до п.4 ч.1 ст.161 ЦПК Стягнення аліментів на:

– одну дитину – 1/4;

– на двох дітей – 1/3;

– на трьох і більше дітей – 1/2 заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше 10 (десяти) прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину. Якщо ця вимога не пов’язана із встановленням чи оспорюванням батьківства (материнства) та необхідністю залучення інших заінтересованих осіб.

При стягненні аліментів у твердій грошовій сумі в розмірі 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, якщо ця вимога не пов’язана із встановленням чи оспорюванням батьківства (материнства) та необхідністю залучення інших заінтересованих осіб.

Позовну заяву про видачу “Судового наказу” суд розглядає на протязі 5(п’яти) днів з дня її надходження. (п.1 ст.167 ЦПК України)

Право звернутись із заявою про видачу “Судового наказу” має той із батьків з ким проживає дитина. Згідно п.7 ч.1 ст.168 ЦПК України під час розгляду вимог у порядку наказного провадження та видачі Судового наказу суд НЕ розглядає обгрунтованість заявлених Стягувачем вимог по суті.

Куди подавати заяву про видачу “Судового наказу”?

До суду першої інстанції, за місцем реєстрації або проживання Боржника, так і за зареєстрованим місцем проживання чи перебування Заявника. Заява про видачу “Судового наказу” подається у письмовій формі та підписується Заявником або його Представником. В заяві, зазначаємо дані відповідні до ст.163 ЦПК.

Видача судового наказу, що далі?

Після видачі “Судового наказу” суд наступного дня надсилає його копію (текст) Боржникові, разом з копією заяви про видачу судового наказу та додатками. “Судовий наказ” про стягнення аліментів скасуванню у Апеляційному порядку НЕ підлягає. Протягом 5(п’яти) днів з дня набрання судовим наказом законної сили суд надсилає його копію (текст) Стягувачу. Відповідно до ст. 3 ЗУ “Про виконавче провадження” від 02.06.2016 № 1404-VIII Судовий наказ є виконавчим документом, підлягає примусовому виконанню та може бути пред’явлено до виконання протягом усього періоду, на який присуджені аліменти. В частині судового збору – протягом 3(трьох) місяців, з наступного дня після набрання законної сили.

Судовий збір – 2021р.

НЕ сплачується, відповідно до п.3 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір».

Як оскаржити Судовий наказ?

Відповідно до частини 1 ст. 170 ЦПК України Судовий наказ про стягнення аліментів оскарженню шляхом подання Боржником заяви про його скасування не підлягає. Згідно із ч.8 ст. 170 ЦПК України у разі видачі Судового наказу відповідно до п.4 ч.1 ст.161 ЦПК України Боржник має право звернутися до суду з позовом про зменшення розміру аліментів. (ЗРАЗОК позовної заяви про ЗМЕНШЕННЯ аліментів) Згідно з ч.8 ст.170 ЦПК України у разі видачі Судового наказу відповідно до п.4 і 5 ч.1 ст.161 ЦПК України, Судовий наказ може бути переглянуто за нововиявленими обставинами у порядку, встановленому Главою 3 розділу V ЦПК України. Ст. 173 ЦПК України визначено, що Суд може внески виправлення до Судового наказу, визнати його таким, що не підлягає виконанню, в порядку визначеному ст. 432 ЦПК України.

ЗРАЗОК заяви про видачу “Судового наказу”

~ ЗАВАНТАЖИТИ ЗРАЗОК ~

vkd.kiev.ua - заява про видачу судового наказу

ПРИКЛАД СУДОВОГО НАКАЗУ

(судовий наказ про стягнення аліментів)

vkd.kiev.ua - Приклад судового наказу

ХОЧЕТЕ отримати КОНСУЛЬТАЦІЮ?

Допоможемо вирішити ВашУ проблемУ

Отримайте безкоштовну консультацію юриста

  ТЕРИТОРІЯ ПОКРИТТЯ

  Надаємо юридичні послуги та супровід по Києву та передмісті

  На Правому березі: Голосіївський (Деміївка, Голосіїв, Теремки, Феофанія, Чапаєвка), Оболонський (Оболонь, Мінський масив, Петрівка), Печерський (Центр, Печерськ, Липки), Подільський (Поділ, Куренівка, Мостицький масив, Виноградар, Вітряні гори), Святошинський (Святошин , Академмістечко, Борщагівка, Біличі, Новобіличі), Солом’янський (Солом’янка, Чоколівка, Шулявка, Відрадний, Караваєві дачі), Шевченківський райони (Центр, Лук’янівка, Сирець, Нивки, Шулявка, Татарка).

  На Лівому березі: Дарницький (Осокорки, Позняки, Харківський масив, Бортничі), Деснянський (Троєщина, Лісовий масив, Биківня), Дніпровський райони (Дарниця, Березняки, Русанівка, Воскресенка, Дарницька (Ленінградська) площа, Соцмісто)

  У передмісті Києва: Боярка, Ірпінь, Бровари, Вишгород, Вишневе, Коцюбинське, Бориспіль, Чабани, Гостомель.

  5 3 votes
  Рейтинг статті