Пам’ятайте!

З Вами будуть працювати декілька поліцейських, які мають відповідну підготовку та досвід роботи. Вони вміло будуть користуватися Вашою розгубленістю та необізнаністю.

Як себе поводити у подібних ситуаціях таким чином, щоб не нашкодити собі та дати можливість нашим адвокатам захищати Вас, маючи сильні стартові позиції, що є запорукою успіху по Вашій справі:

 • потрібно з’ясувати хто затримує, попросити пред’явити посвідчення (ПІБ, посада, орган), по можливості переписати дані, а потім поставити пряме запитання чи є Ви затриманим і у зв’язку з чим. Особа вважається затриманою, якщо вона силою або через підкорення наказу змушена залишатися поряд із уповноваженою службовою особою чи в приміщенні, визначеному уповноваженою службовою особою (ст.209 КПК). Якщо вам повідомили, що Ви не є офіційно затриманим («поки що»), Ви можете йти.
 • Якщо Вас не відпускають, то відразу вимагайте викликати Вашого адвоката, посилаючись на п.3.ч.3 ст.42 КПК «на першу вимогу мати захисника і побачення з ним до першого допиту з дотриманням умов, що забезпечують конфіденційність спілкування, а також після першого допиту – мати такі побачення без обмеження їх кількості й тривалості»
 • вимагайте повідомлення членів сім’ї, близьких родичів чи інших осіб про Ваше затримання і місце свого перебування п.7 ч.3 ст.42 КПК
 • зверніть увагу чи зачитали та роз’яснили ваші права, якщо ні, обов’язково відобразіть це у Протоколі
 • зберігайте мовчання на підставі ст.63 Конституції України «Особа не несе відповідальності за відмову давати показання або пояснення щодо себе, членів сім’ї чи близьких родичів»
 • очікувати приїзду Вашого адвоката для професійного захисту Ваших інтересів та свобод. Якщо надали безкоштовного адвоката, продовжуйте вимагати свого адвоката та обов’язкового відобразіть це в Протоколі затримання.

Радимо:

 • не провокувати та не давати підстав для застосування до Вас фізичної сили;
 • поводитись спокійно та впевнено;
 • не тікати та не чинити фізичного опору;
 • нічого НЕ підписувати та НЕ давати свідчення по справі БЕЗ присутності адвоката.

Пам’ятка!

 • якщо Вам стало погано через нервовий стрес або іншу недугу Ви маєте право вимагати, щоб Вам надали невідкладну медичну допомогу;
 • у разі затримання за підозрою у вчиненні злочину Вас мають не пізніше 72 годин або звільнити або доставити до суду для обрання запобіжного заходу. Тримати довше 72 годин, БЕЗ рішення суду, Вас не мають права.

Якщо Ви знаходитесь на “Абоненському обслуговуванні” Ви можете повідомите лише родичів, які вже далі передадуть інформацію до наших адвокатів, які відразу приїдуть до Вашого фактичного місця знаходження.

ХОЧЕТЕ отримати КОНСУЛЬТАЦІЮ?

Допоможемо вирішити ВашУ проблемУ

Отримайте безкоштовну консультацію юриста

  ТЕРИТОРІЯ ПОКРИТТЯ

  Надаємо юридичні послуги та супровід по Києву та передмісті

  На Правому березі: Голосіївський (Деміївка, Голосіїв, Теремки, Феофанія, Чапаєвка), Оболонський (Оболонь, Мінський масив, Петрівка), Печерський (Центр, Печерськ, Липки), Подільський (Поділ, Куренівка, Мостицький масив, Виноградар, Вітряні гори), Святошинський (Святошин , Академмістечко, Борщагівка, Біличі, Новобіличі), Солом’янський (Солом’янка, Чоколівка, Шулявка, Відрадний, Караваєві дачі), Шевченківський райони (Центр, Лук’янівка, Сирець, Нивки, Шулявка, Татарка).

  На Лівому березі: Дарницький (Осокорки, Позняки, Харківський масив, Бортничі), Деснянський (Троєщина, Лісовий масив, Биківня), Дніпровський райони (Дарниця, Березняки, Русанівка, Воскресенка, Дарницька (Ленінградська) площа, Соцмісто)

  У передмісті Києва: Боярка, Ірпінь, Бровари, Вишгород, Вишневе, Коцюбинське, Бориспіль, Чабани, Гостомель.

  5 1 vote
  Рейтинг статті