Подання позову та його розгляд в цивільній справі при умові відсутності інформації про місце реєстрації проживання фізичної особи

Позови до відповідача, місце реєстрації проживання або перебування якого невідоме, пред’являються за місцезнаходженням майна відповідача чи за останнім відомим зареєстрованим його місцем проживання або перебування чи постійного його заняття (роботи) (ч.9 ст.28 ЦПКУ)
Позови до відповідача, який не має в Україні місця проживання чи перебування, можуть пред’являтися за місцезнаходженням його майна або за останнім відомим зареєстрованим місцем його проживання чи перебування в Україні (ч.10 ст.28 ЦПКУ).
Керуючись ч.16 ст.28 ЦПКУ, Позивач має право звернутися на власний вибір до того суду, яким згідно з цією статтею підсудна справа, за винятком виключної підсудності про яку йдеться у ст.30 ЦПКУ.
В позовній заяві повинно бути зазначено, зокрема, місце проживання чи перебування сторін та інших учасників справи (п.2 ч.3 ст.175 ЦПКУ)
Якщо місце реєстрації або проживання Відповідача невідоме в обов’язковому порядку про це необхідно зазначити в заголовку позовної заяви.
Відповідач є фізична особа тобто не ФОП/ТОВ, суд, на протязі двох днів з дня надходження позовної заяви до суду, звертається до державного органу про отримання інформації щодо місця реєстрації такої фізичної особи. Суду має бути надана інформація на протязі п’яти днів. За результатами отриманої інформації суд встановить підсудність.

Порядок розміщення оголошення про виклик до суду на офіційному веб-порталі судової влади

При невстановлені місця реєстрації фізичної особи, суд вирішує питання про відкриття провадження. Подальший виклик Відповідача, особу, місце реєстрації якої не було встановлено, проводиться через офіційний веб-портал судової влади України (ч.10 ст.187 ЦПК). Зміст оголошення про виклик до суду виписаний у ч.2 ст.129 ЦПК.
При невстановлені місця реєстрації/перебування, суд починає розгляд справи після отримання судом відомостей про виклик Відповідача в порядку визначеному Кодексом (ч.10 ст.130 ЦПК).

Цивільні справи при яких фізична особа безвісно відсутня або оголошена померлою

  • заява про визнання фізичної особи безвісно відсутньою або оголошення її померлою подається до суду за місцем проживання Заявника або за останнім відомим місцем проживання (перебування) фізичної особи, місцеперебування якої невідоме, або за місцезнаходженням її майна (ч. 1 ст. 305 ЦПК);
  • суд до початку розгляду справи встановлює осіб (родичів, співробітників тощо), які можуть дати свідчення про фізичну особу, місцеперебування якої невідоме, а також запитує відповідні організації за останнім місцем проживання відсутнього (житлово-експлуатаційні організації, органи реєстрації місця проживання осіб або органи місцевого самоврядування) і за останнім місцем роботи про наявність відомостей щодо фізичної особи, місцеперебування якої невідоме. Одночасно суд вживає заходів через органи опіки та піклування щодо встановлення опіки над майном фізичної особи, місцеперебування якої невідоме, якщо опіку над майном ще не встановлено (ст. 307 ЦПК).

Процедура розшуку Відповідача при умові відсутності інформації про його місце перебування

По справам про стягнення аліментів або відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом, іншим ушкодженням здоров’я або смертю фізичної особи, якщо місце перебування Відповідача невідоме, – суд виносить Ухвалу про оголошення особи у розшук. Розшук проводиться органами Національної поліції України, а витрати на його проведення стягуються з відповідача в дохід держави за рішенням суду (ч.1 ст.132 ЦПК).
При неможливості розгляду справи за відсутності Відповідача, маючи заяву учасника справи або з власної ініціативи суд може зупинити провадження по справі до моменту розшуку Відповідача (п.4 ч.1 ст.252 ЦПК).

  • Про відсотки: ст. 1048 ЦКУ, постанова № 6-79цс12 Верховного суду Украіни (суд також прийшов до висновку, що закон “Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг” є спеціальним нормативним актом, що регулює відносини спеціальних суб’єктів-учасників ринку фінансових послуг, а тому не поширюється на всіх інших юридичних осіб та фізичних осіб-суб’єктів договору позики, правовідносини яких регулюється нормами ст. 1046-1048 ЦК України).

ТЕРИТОРІЯ ПОКРИТТЯ

Надаємо юридичні послуги та супровід по Києву та передмісті

На Правому березі: Голосіївський (Деміївка, Голосіїв, Теремки, Феофанія, Чапаєвка), Оболонський (Оболонь, Мінський масив, Петрівка), Печерський (Центр, Печерськ, Липки), Подільський (Поділ, Куренівка, Мостицький масив, Виноградар, Вітряні гори), Святошинський (Святошин , Академмістечко, Борщагівка, Біличі, Новобіличі), Солом’янський (Солом’янка, Чоколівка, Шулявка, Відрадний, Караваєві дачі), Шевченківський райони (Центр, Лук’янівка, Сирець, Нивки, Шулявка, Татарка).

На Лівому березі: Дарницький (Осокорки, Позняки, Харківський масив, Бортничі), Деснянський (Троєщина, Лісовий масив, Биківня), Дніпровський райони (Дарниця, Березняки, Русанівка, Воскресенка, Дарницька (Ленінградська) площа, Соцмісто)

У передмісті Києва: Боярка, Ірпінь, Бровари, Вишгород, Вишневе, Коцюбинське, Бориспіль, Чабани, Гостомель.

5 1 vote
Рейтинг статті