Аліменти мають бути достатніми та у розмірі, які мають забезпечити стабільний та гармонійний розвиток дитини.
Гарантований мінімум на одну дитину має бути
не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Аліменти це кошти для харчування, одягу та інші побутові потреби, які закон зобов’язує виплачувати одного з подружжя іншому.

Які обставини бере суд до уваги при визначенні розмір аліментів?

1) стан здоров’я та матеріальне становище дитини;
2) стан здоров’я та матеріальне становище платника Аліментів;
3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина;
4) наявність на праві власності, володіння та/або користування у платника аліментів майна та майнових прав, у тому числі рухомого та нерухомого майна, грошових коштів, виключних прав на результати інтелектуальної діяльності, корпоративних прав;
5) доведені Стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів;
6) інші обставини, що мають істотне значення.

Якщо платник аліментів має НЕ стабільний дохід?

Аліменти в твердій грошовій сумі. У такому випадку, суд, за позовною заявою Одержувача аліментів, визначає аліментів у твердій грошовій сумі, керуючись ч.1 ст.184 Сімейного кодексу України.

Саме цей вид аліментів підлягає щорічній індексації, починаючи з 2-го року присудження аліментів. Обов’язок проведення індексації, законом, покладено на Державного виконавця згідно з п.4 ст.71 ЗУ «Про виконавче провадження».

За яких умов відбувається призначення аліментів у частині від доходу матері/батька дитини?

Судом визначається частка від доходу одного з батьків дитини. При призначені аліментів, радимо подавати Позовну заяву про видачу “Судового наказу” про стягнення аліментів.

Аліменти розмір:

на 1-ну дитину – 1/4,

на 2-х дітей – 1/3,

на 3-х і більше дітей – 1/2 доходу Аліментника, але не більше 10 (десяти) прожиткових мінімумів на дитину за відповідним віком.

Зверніть увагу!

Аліменти на 2-х і більше дітей, визначаються судом, у вигляді Єдиної частини від отриманого доходу Аліментника, за поточний та наступні періоди, до досягнення 18 років (повноліття), найстаршою дитиною.

Після досягнення 18-ти років, однією з дитини, аліменти стягуються за мінусом тієї частини, яка припадала на дитину, до досягнення повноліття.

Більше інформації про отримання аліментів:

Загальна кіл-ть переглядів: 1 284Щоденно: 1