Надаємо до вашого ознайомлення найчастіше адресовані нам питання по аліментам на дітей та матерів.

Утворення заборгованості за аліментами відбувається у випадку, коли особа вже звернулася до суду, суд виніс рішення щодо стягнення аліментів на дитину, але за певної причини це рішення НЕ виконується.

Виникнення заборгованості за аліментами може бути пов’язане як з певними об’єктивними обставинами (наприклад: призупиненням виконавчого провадження, смерті Платника аліментів), так і несумлінним поводженням Платника аліментів (неповідомлення про місце проживання і роботи; приховання видів заробітку, що відповідно до законодавства підлягають обліку при відрахуванні аліментів за рішенням суду; приховання майна тощо).

Відповідно до ч. 4 ст. 194 СК заборгованість за аліментами детальніше

  • позовна заява;
  • докази наявності доходів, рухомого/нерухомого майна у Відповідача;
  • копія свідоцтва про народження спільної дитини (дітей);
  • копія довідки про склад сім’ї (підтвердження факту проживання дитини з Позивачем) – де взяти довідку детальніше

Частини 1-3 ст.181 Сімейного кодексу України (далі – СК України):

    1. Способи виконання батьками обов’язку утримувати дитину визначаються за домовленістю між ними.
    2. За домовленістю між батьками дитини той із них, хто проживає окремо від дитини, може брати участь у її утриманні в грошовій і (або) натуральній формі.
    3. За рішенням суду кошти на детальніше

Розмір аліментів має бути достатнім для забезпечення постійного та гармонійного розвитку дітей.

    1. Аліменти у твердій грошовій сумі.При бажанні отримувати аліменти у твердій грошовій сумі та щорічною індексацією аліментів Ви подаєте Позовну заяву до суду про стягнення аліментів (ЗРАЗОК) в якій зазначаєте, що детальніше

При стягненні аліментів на трьох і більше дітей, судом буде визначена Єдина частка від всього доходу Платника аліментів, яка буде стягуватися допоки найстарша дитина не досягне повноліття, 18 років або до 23 років (навчання).

Мінімально гарантований розмір аліментів детальніше

Дитина має право звернутися за захистом своїх прав та інтересів безпосередньо до суду, якщо вона досягла чотирнадцяти років. (ч.4 ст. 152 СКУ)