Загальний суд апеляційної (другої) інстанції, до апеляційного суду подається «Апеляційна скарга» на рішення суду Першої інстанції, яке поки НЕ набрало законної сили. Апеляційна інстанція переглядає Рішення суду з питань: обставин та права.

Завдання апеляції

Надати новим судовим розглядом додаткову гарантію справедливості судового рішення, реалізації права на судовий захист.
Гарантія полягає у подвійному розгляді вашої справи, яка виключить помилки, які мали місце при розгляді у суді Першої інстанції. По-друге, у рішенні по суті, приймають участь дві різні інстанції, що виключає ряд грубих помилок. По-третє, Апеляція наділена більшою владою при виявленні порушень прийме Рішення на вашу користь.

Апеляційна скарга це …

Оскарження Рішення/Ухвали нижчої інстанції (суду Першої інстанції) перед вищою.

Які підстави для скасування судового рішення Першої інстанції?

376 ЦПК України підставами для скасування судового рішення повністю або частково та ухвалення нового рішення у відповідній частині або зміни судового рішення є:
1) неповне з’ясування обставин, що мають значення для справи;
2) недоведеність обставин, що мають значення для справи, які суд першої інстанції визнав встановленими;
3) невідповідність висновків, викладених у рішенні суду першої інстанції, обставинам справи;
4) порушення норм процесуального права або неправильне застосування норм матеріального права.

Нові докази при розгляді Апеляційної скарги

При апеляції Ви маєте право на подання нових доказів на будь-якій стадії судового розгляду до винесення Рішення Апеляційним судом. При таких умовах слухання справи відбувається з обов’язковим викликом сторін, які беруть участь у розгляді справи.
Зверніть увагу, нові докази будуть прийняті лише у тому випадку, якщо Учасник справи подасть докази неможливості їх надання до суду Першої інстанції з причин, які об’єктивно не залежали від нього.

Строк апеляційного оскарження

Відповідно до ч. 1 ст. 354 ЦПК України Апеляційна скарга на Рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише Вступну та Резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового Рішення.

Як поновити строки на апеляційне оскарження?

2. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на ПОНОВЛЕННЯ пропущеного строку на апеляційне оскарження:
1) на Рішення суду – якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду;
2) на Ухвали суду – якщо апеляційна скарга подана протягом п’ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Вказаний строк має виконувати одночасно дві функції. З одного боку – надати особам, що беруть участь у справі, необхідний час для підготовки обґрунтованої скарги , а з іншого – не затягувати момент набрання рішенням законної сили.

Апеляційна скарга подається до …

суду Першої інстанції де розглядалась ваша Позовна заява.

ЗРАЗОК Апеляційної скарги (Цивільна справа)
~ ЗАВАНТАЖИТИ ~

vkd.kiev.ua - Приклад апеляційної скарги

ХОЧЕТЕ отримати КОНСУЛЬТАЦІЮ?

Допоможемо вирішити ВашУ проблемУ

Отримайте безкоштовну консультацію юриста

  ТЕРИТОРІЯ ПОКРИТТЯ

  Надаємо юридичні послуги та супровід по Києву та передмісті

  На Правому березі: Голосіївський (Деміївка, Голосіїв, Теремки, Феофанія, Чапаєвка), Оболонський (Оболонь, Мінський масив, Петрівка), Печерський (Центр, Печерськ, Липки), Подільський (Поділ, Куренівка, Мостицький масив, Виноградар, Вітряні гори), Святошинський (Святошин , Академмістечко, Борщагівка, Біличі, Новобіличі), Солом’янський (Солом’янка, Чоколівка, Шулявка, Відрадний, Караваєві дачі), Шевченківський райони (Центр, Лук’янівка, Сирець, Нивки, Шулявка, Татарка).

  На Лівому березі: Дарницький (Осокорки, Позняки, Харківський масив, Бортничі), Деснянський (Троєщина, Лісовий масив, Биківня), Дніпровський райони (Дарниця, Березняки, Русанівка, Воскресенка, Дарницька (Ленінградська) площа, Соцмісто)

  У передмісті Києва: Боярка, Ірпінь, Бровари, Вишгород, Вишневе, Коцюбинське, Бориспіль, Чабани, Гостомель.

  5 1 vote
  Рейтинг статті