ЗАХИСТ ПРАВ СПОЖИВАЧІВ

Українська мова як першочергова у місцях громадського обслуговування в Києві

19 Вересня, 2018|0 Comments

Київська міська рада ухвалила рішення, що, серед іншого, визначає державну українську мову як першочергову в місцях громадського обслуговування в Києві, при реалізації товарів і наданні [...]

Законодавство за темою: “Захист прав споживачів”:

ДЕТАЛЬНІШЕ

ЗУ “Про захист прав споживачів”

Цей Закон регулює відносини між споживачами товарів, робіт і послуг та виробниками і продавцями товарів, виконавцями робіт і надавачами послуг різних форм власності, встановлює права споживачів, а також визначає механізм їх захисту та основи реалізації державної політики у сфері захисту прав споживачів.
ДЕТАЛЬНІШЕ
ДЕТАЛЬНІШЕ

ЗУ “Про звернення громадян”

Цей Закон регулює питання практичної реалізації громадянами України наданого їм Конституцією України права вносити в органи державної влади, об’єднання громадян відповідно до їх статуту пропозиції про поліпшення їх діяльності, викривати недоліки в роботі, оскаржувати дії посадових осіб, державних і громадських органів. Закон забезпечує громадянам України можливості для участі в управлінні державними і громадськими справами, для впливу на поліпшення роботи органів державної влади і місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, для відстоювання своїх прав і законних інтересів та відновлення їх у разі порушення.
ДЕТАЛЬНІШЕ
ДЕТАЛЬНІШЕ

Постанова КМУ від 15 червня 2006 р. N 833 “Порядок провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів”

Порядок та правила визначають загальні умови провадження торговельної діяльності суб’єктами оптової торгівлі, роздрібної торгівлі, закладами ресторанного господарства, основні вимоги до торговельної мережі, мережі закладів ресторанного господарства і торговельного обслуговування споживачів (покупців), які придбавають товари у підприємств, установ та організацій незалежно від організаційно-правової форми і форми власності, фізичних осіб – підприємців та іноземних юридичних осіб, що провадять підприємницьку діяльність на території України (далі – суб’єкти господарювання).
ДЕТАЛЬНІШЕ
ДЕТАЛЬНІШЕ

Постанова КМУ від 19 березня 1994 р. N 172 “Про реалізацію окремих положень ЗУ “Про захист прав споживачів”

Перелік сезонних товарів згідно з додатком N 1, гарантійні терміни за якими обчислюються з початку відповідного сезону; перелік товарів згідно з додатком N 2, з яких виробники разом з продавцями на договірній основі утворюють обмінний фонд для надання їх в тимчасове користування споживачам на час гарантійного ремонту куплених ними товарів; перелік товарів належної якості згідно з додатком N 3, що не підлягають обміну (поверненню), якщо вони не задовольняють споживачів з будь-яких причин.
ДЕТАЛЬНІШЕ
ДЕТАЛЬНІШЕ

Постанова КМУ від 16 травня 1994 р. N 313 “Про затвердження правил побутового обслуговування населення” (хімчистка)

Вартість прийнятих виробів установлюється за погодженням із замовником або на підставі підтвердних документів і зазначається разом із відсотком зносу в договорі (квитанції). При оформленні замовлення замовник своїм підписом підтверджує згоду щодо вартості виробу, відсотку зносу, виду обробки, наявних дефектів, а також ознайомлення його про можливість проявлення прихованих дефектів та усадки виробу після обробки. 2.5. Для виробів, що приймаються в обробку, установлено чотири ступені зносу – 10, 30, 50 та 75 відсотків: знос 10 відсотків – вироби, які не були в ужитку і на довгому зберіганні, не мають дефектів виготовлення, пошкодження волокон і забарвлення; знос 30 відсотків – вироби малозношені….
ДЕТАЛЬНІШЕ
ДЕТАЛЬНІШЕ

“Інструкція про порядок позначення роздрібних цін на товари народного споживання в підприємствах роздрібної торгівлі та закладах ресторанного господарства”

Ця Інструкція визначає основні вимоги щодо порядку позначення роздрібних цін на товари народного споживання в підприємствах роздрібної торгівлі, закладах ресторанного господарства та спрямована на дотримання прав споживачів щодо одержання необхідної, доступної та достовірної інформації про ціни на товари відповідно до Закону України “Про захист прав споживачів”
ДЕТАЛЬНІШЕ
ДЕТАЛЬНІШЕ

ЗУ “Про ціни і ціноутворення”

Цей Закон визначає основні засади цінової політики і регулює відносини, що виникають у процесі формування, встановлення та застосування цін, а також здійснення державного контролю (нагляду) та спостереження у сфері ціноутворення.
ДЕТАЛЬНІШЕ
ДЕТАЛЬНІШЕ

ЗУ “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності”

Цей Закон визначає правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов’язки та відповідальність суб’єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю).
ДЕТАЛЬНІШЕ
ДЕТАЛЬНІШЕ

Інструкція “Про затвердження інструкцій щодо надання окремих видів побутових послуг” (УКРАЇНСЬКИЙ СОЮЗ ОБ’ЄДНАНЬ, ПІДПРИЄМСТВ І ОРГАНІЗАЦІЙ ПОБУТОВОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ НАСЕЛЕННЯ – УКРСОЮЗСЕРВІС)

Правила побутового обслуговування населення, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 4 червня 1999 р. N 974 ( 974-99-п ) ДСТУ 2375-94 Побутове обслуговування населення. Терміни та визначення ДСТУ 2122-93 Матеріали для одягу. Символи та вимоги догляду ДСТУ 2244-93 Устаткування технологічне для підприємств хімічної чистки одягу. Вимоги безпеки ДСТУ 2916-94 Одяг і предмети домашнього вжитку після хімічної чистки. Терміни та визначення основних дефектів ДСТУ 2320-93 Роботи з хімічними речовинами на підприємствах хімічної чистки одягу та прання білизни. Вимоги безпеки ГСТУ 201-03-96 Одяг і предмети домашнього вжитку після хімічної чистки. Загальні технічні умови ГСТУ 201-09-98 Вироби перефарбовані за замовленнями населення. Загальні технічні умови ДСП 201-97 Державні санітарні правила охорони атмосферного повітря населених місць (від забруднення хімічними і біологічними речовинами) ( v0201282-97 ) ДНАОП 9.0.30-1.04-97 Правила охорони праці для підприємств хімічної чистки та фарбування одягу
ДЕТАЛЬНІШЕ

ХОЧЕТЕ отримати КОНСУЛЬТАЦІЮ юриста?

Допоможемо вирішити ВашУ проблемУ

Отримайте безкоштовну консультацію юриста

[contact-form-7 404 "Не знайдено"]

ТЕРИТОРІЯ ПОКРИТТЯ

Надаємо юридичні послуги та супровід по Києву та передмісті

На Правому березі: Голосіївський (Деміївка, Голосіїв, Теремки, Феофанія, Чапаєвка), Оболонський (Оболонь, Мінський масив, Петрівка), Печерський (Центр, Печерськ, Липки), Подільський (Поділ, Куренівка, Мостицький масив, Виноградар, Вітряні гори), Святошинський (Святошин , Академмістечко, Борщагівка, Біличі, Новобіличі), Солом’янський (Солом’янка, Чоколівка, Шулявка, Відрадний, Караваєві дачі), Шевченківський райони (Центр, Лук’янівка, Сирець, Нивки, Шулявка, Татарка).

На Лівому березі: Дарницький (Осокорки, Позняки, Харківський масив, Бортничі), Деснянський (Троєщина, Лісовий масив, Биківня), Дніпровський райони (Дарниця, Березняки, Русанівка, Воскресенка, Дарницька (Ленінградська) площа, Соцмісто)

У передмісті Києва: Боярка, Ірпінь, Бровари, Вишгород, Вишневе, Коцюбинське, Бориспіль, Чабани, Гостомель.